Технологія виробництва тротуарної і фасадної плитки

Виробництво тротуарної плитки-бізнес.

Виробництво тротуарної та фасадно-облицювальної плитки за останні роки перетворилося на самостійну галузь промисловості з великим числом підприємств, що випускають широку номенклатуру фігурних елементів мощення.

Виробництво тротуарної та фасадно-облицювальної плитки знаходиться в періоді швидкого зростання і вдосконалення.

В наш час найкращим рішенням для благоустрою тротуарів, пішохідних і паркових доріжок, площ, сучасних житлових комплексів, котеджів, дач, офісів, магазинів і фасадів будівель, в кліматичних умовах України, стало використання різної конфігурації і кольорової гами тротуарної і фасадно-лицювальної плитки.

В недалекому минулому, в основному, використовувалася сіра тротуарна плитка, але часи змінилися. На зміну сірому кольору приходять гарні, соковиті, що радують, око кольори - червоний, жовтий, коричневий, чорний, помаранчевий, синій і зелений.

Технологія виробництва тротуарної плитки.

Справжня технологія розроблена на підставі:

 1. лабораторних випробувань сировини
 2. випуску дослідно-промислової партії плитки
 3. повного циклу її випробувань

Технологія передбачає виробництво тротуарних плит з суміші

з подальшим твердінням бетону в природних умовах.

Технологія передбачає виробництво плит бетонних тротуарних, які повністю відповідають ДСТУ Б В.2.7-145: 2008 «Вироби бетонні тротуарні неармовані. Технічні умови ».

Склад бетону:

 • мінеральне в'яжуче - портландцемент марки «500»
 • інертний заповнювач - гранітний щебінь фракції 5-10 мм
 • митий річковий пісок
 • пластифікатор
 • барвники - неорганічні пігменти, оксиди заліза
 • вода

Технологічна схема виробництва.

Приготування бетонної суміші.

Всі компоненти бетонної суміші дозуються по масі. Для виробництва плит бетонних тротуарних по ДСТУ Б В.2.7-145: 2008 «Вироби бетонні тротуарні неармовані. Технічні умови» рекомендується наступний склад бетонної суміші,% по масі:

Для плитки сірого кольору

 • портландцемент марки «500» 23%
 • гранітний щебінь фракції 5 - 10 мм 57%
 • митий річковий пісок 20%
 • пластифікатор за рецептурою заводу - виробника добавки (% від маси цементу)
 • вода (від маси цементу) 30-40%

Увага!

Необхідно враховувати вологість наповнювачів.

В процесі виробництва виробів можливе незначне коректування кількості компонентів в межах 1,5 ... 3,0% від маси цементу.

Формувальна бетонна суміш готується в бетономішалці примусового перемішування.

Бетонна суміш зачиняється теплою водою з температурою 30-32ºС.

Тривалість перемішування формувальної суміші повинна бути не менше 15 хвилин. При цьому спочатку перемішуються сухі компоненти з природною вологістю, потім додається до норми водний розчин пластифікатора. При приготуванні бетонної формувальної суміші необхідно постійно враховувати природну вологість компонентів і вносити відповідну поправку в розрахункову кількість води, що вводиться в бетонозмішувач.

Норми витрати матеріалів.

Норми витрати сировинних матеріалів для виробництва плит бетонних тротуарних h-45 mm, подані з урахуванням 5% технологічних втрат.

Найменування матеріалів 2 плитки h-45 / бетонної суміші, кг На добовий випуск 50м2 плитки / бетонної суміші, кг
1 Портландцемент М-500 22,1 1105
2 Гранітний щебінь фракція 5-10 мм 53,8 2690
3 Пісок річковий митий 18,8 940
4 Вода 9 л 450 л

 

Вібрація бетону.

Віброформування виробів проводиться в формах на вібростолі, який виготовлений за робочими кресленнями.

Розмір вібростола 600×500 мм, Вібратори майданчикові 99Б, або ІВ-98Б на 42 В, або їх аналоги з регульованими ексцентриками для підбору амплітуди.

Час перебування форми на вібростолі становить 1,5 ... 2 хвилини, до моменту появи на поверхні суміші білої рідини ( «молочка»).

Режим твердіння бетону.

Форми, які пройшли процес вібрування, переносяться на стелажі для твердіння, де і знаходяться 48 годин (час твердіння виробів залежить від температури і добавок, внесених в бетон, та може зменшуватися до 12 годин).

Розпалубка.

Розпалубка плитки з форм проводиться через гарячу воду. Температура води у ванні повинна бути в межах 40 ... 50ºС. Вода постійно підігрівається електротеном. Плитка в формах складається в ванну з гарячою водою одна на іншу до повного заповнення ванни. Час перебування форм з плиткою у ванні не менше 3-5 хвилин до повного розігріву форми.

Після цього за допомогою пристосування для вибивання, плитка легко виходить з форми і складається.

Твердіння виробів

Проводиться на піддонах, в природних умовах, в приміщенні цеху. У спекотну погоду вироби необхідно зволожувати кілька разів на день. У холодну пору року вироби повинні зберігатися в приміщенні при температурі повітря не нижче 15ºС.

Відвантаження плитки

Повинно проводитися по досягненню виробами 90% від класу бетону по міцності на стиск і класу бетону по міцності на розтяг при згині в холодний період року і 70% - в теплий період року.

Міцність 90% даного складу бетону досягається після 10-11 діб твердіння, а міцність 70% від проектної - після 3 ... 4 діб і може незначно варіюватися в залежності від умов твердіння та якості цементу.

Коментарі

Поки немає коментарів
Написати коментар

Популярные статьи